• Po co nad morze?

    Czy wczasy nad brzegiem Bałtyku to faktycznie tak duża frajda, czy może jest to na tyle przereklamowany i oklepany teren turystyczny, że wczasowicze wybierają go wyłącznie z wygody i mody? Wyjazd nad polskie morze stanowi świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią zwiedzać, ale jednocześnie preferują wypoczynek bierny. Jest tam tyle atrakcji, że nie stanowi kłopotu znalezienie czegoś, co będzie nam w pełni odpowiadało.
    więcej...

Domki letniskowe - zalety najpopularniejszej nadmorskiej formy zakwaterowania

Poszukujesz komfortowego miejsca do przenocowania? Nie masz pomysłu na to, gdzie spać na Twej wakacyjnej wycieczce? Liczysz się z ceną? W każdym z tych przypadków rewelacyjnym rozwiązaniem będzie standardowy domek letniskowy. To jedna z najpopularniejszych opcji zakwaterowania, która wiąże się między innymi z dużą wygodą.

Rezerwacja domku letniskowego nad polskim morzem czy w górach to dzisiaj niemal norma. Każdy przynajmniej raz w życiu nocujący w takim obiekcie może chyba śmiało przyznać, że nie ma problemu z zachowaniem prywatności i swobodnym oraz nieskrępowanym zachowaniem. Niestety wynajmując kwaterę bezpośrednio u kogoś w domu zdani jesteśmy na obecność innych, zupełnie obcych nad wczasowiczów. Musimy przestrzegać określonych godzin jedzenia śniadania, powrotu do noclegowni czy przetrzymywania zwierząt. W przypadku wyżej wspomnianych domków letniskowych wszystkie przybliżone problemy odpadają. Nikt nas nie kontroluje, nie mówi nam, o której mamy zejść na posiłek i bez kłopotu możemy przybyć na wakacje z naszym ukochanym pupilem. Mamy własny aneks kuchenny, sypialnię i to z reguły nie jedną oraz przestronną łazienkę, która pozostaje wyłącznie do naszego użytku. Nie dzielimy obiektu z nikim, kogo byśmy nie znali. Przyjeżdżamy z określoną grupą osób i w ten sposób nocujemy. Od właściciela otrzymujemy klucze do domku i możemy z niego korzystać przez cały czas, za który zapłaciliśmy. Tym samym jest to bardzo dobry wariant dla wszystkich chcących wyjechać na wczasy po to, aby spokojnie wypocząć oraz dla każdego, kto ceni swoją prywatność i wolny czas. Co więcej, warto także zwrócić uwagę na fakt, iż domki letniskowe stanowią strzał w dziesiątkę niemal dla każdej grupy wiekowej. Równie chętnie korzystają z nich całe rodziny, jak również grupy znajomych czy młodzież.

Zaletą domków letniskowych, poza wyżej wspomnianymi aspektami, jest też duża powierzchnia budynku, która pozwala na to, abyśmy mogli bez większych trudności przemieszczać się po obiekcie nawet, jeżeli jest z nami jeszcze kilku lokatorów. Z reguły taki domek jest piętrowy, zatem na każdym z pięter jest osobna łazienka bądź pomieszczenia wydzielone na łazienkę i toaletę. W ten sposób nie czekamy w kolejce i nie marnotrawimy czasu. Aneks kuchenny pozwala nam z kolei na zaoszczędzenie gigantycznych sum pieniężnych, jakie w miejscowościach obleganych przez turystów obowiązują za posiłki. Wypad do restauracji nie musi być koniecznością, ale przyjemnością. Mając oddzieloną przestrzeń do gotowania, lodówkę, zamrażarkę, komplet naczyń i zestaw sztućców dużo zaoszczędzimy. W zasadzie gdyby chcieć ograniczać wydatki do zupełnego minimum, nie trzeba byłoby tracić nawet na napoje czy drobne przekąski, bo wszystkie posiłki można przygotować samodzielnie, korzystając właśnie z aneksu kuchennego. To sprawia, że domek letniskowy śmiało można uznać za formę zakwaterowania, która jest wyjątkowo ekonomiczna. Znowu powracając na moment do tradycyjnych kwater jednopokojowych wynajmowanych w gospodarstwach agroturystycznych, musimy podkreślić, że jest to znacznie bardziej komfortowo. W malutkich pomieszczeniach, w jakich przebywamy w parę osób zazwyczaj nie mamy sposobności wyprasować koszuli, przyrządzić kanapek na śniadanie, obejrzeć wieczorem telewizji czy wyprać ubrań. W domach jest inaczej, bo są one w zasadzie bardzo zbliżone pod względem użytkowym do naszych mieszkań, w których żyjemy na co dzień. Mamy wszystkie potrzebne do wygodnego funkcjonowania sprzęty, meble oraz naczynia. Nie tylko oszczędzamy na lokalach gastronomicznych, ale także na transporcie. Nie musimy targać za sobą wszelkich niezbędnych do przetrwania ekwipunków. Wszystko, z czego będziemy zmuszeni korzystać mamy w zasięgu ręki.

Na koniec jeszcze kwestia finansów. Domki letniskowe wychodzą po dokładnym przeliczeniu o wiele taniej niż wszystkie inne formy zakwaterowania. Niestety jednak w tak obleganych miejscowościach jak rejony nadmorskie, bardzo często pojawia się wymóg rezerwacji i opłaty za przynajmniej kilka dni. To oznacza, że wynajęcie noclegu w postaci domku drewnianego usytuowanego nad piaszczystą plażą rozgrzaną letnim słońcem wyłącznie na weekend nie wchodzi w grę. Wypad na tydzień dla kilku osób i zatrzymanie się w charakteryzowanym tu domku jest natomiast wielokrotnie znacznie tańszy niż chociażby doba spędzona w luksusowym hotelu w pojedynkę. Wystarczy tylko zabrać się za planowanie urlopu z wyprzedzeniem.

Oprogramowanie:LiteCMS.